Eind 2021 heeft het Centre for Market Insights in opdracht van het Centre for Economic Transformation onderzoek gedaan naar duurzaam gedrag onder een panel van ruim 2500 Nederlanders. Dit onderzoek krijgt een vervolg eind 2022 waardoor er twee datasets in SPSS klaar staan om nader geanalyseerd te worden. De vragen in dit onderzoek gaan over duurzaam gedrag, levensstijl keuzes, consumptie gedrag, maatregelen van de overheid, etc. Daarnaast bevat de dataset demografische gegevens zoals leeftijd, geslacht, opleidingsniveau, postcode, politieke voorkeur en gezinssamenstelling. Uit deze data zijn dus zogenoemde rijke inzichten te halen: niet alleen gemiddeldes maar ook wat de kenmerken zijn van de personen achter de antwoorden.
Wij zijn op zoek naar studenten die met deze data aan de slag willen gaan om die inzichten boven tafel te krijgen. Het gaat daarbij niet alleen om het analyseren van de data, maar ook om het duiden van de data. Dat betekent dat er, voordat er met analyseren gestart wordt, gestart wordt met een verkenning van de literatuur en door middel van deskresearch wat er in de media over geschreven wordt.
Omdat er meerdere thema’s opgenomen zijn in beide vragenlijsten is er plek voor minimaal 2, maximaal 3 studenten. Iedere student werkt met dezelfde dataset aan een eigen thema.
Je gaat je bezig houden met de volgende onderzoeksactiviteiten:
- Je verdiepen in het onderwerpen waar het onderzoek zich op richt zoals duurzaam (consumptie) gedrag en mening over duurzaamheid, klimaat, overheidsmaatregelen etc. (verkenning literatuur & media)
- Analyseren van de data met behulp van SPSS en Tableau
- Je sluit je onderzoek bij voorkeur af met een concept publicatie (zoals bijvoorbeeld https://www.emerce.nl/research/onderzoek-welke-duurzame-bedrijfsmodellen-spreken-nederlanders-aan )
GEWENST PROFIEL
- 4e jaar student commerciële economie
- Interesse in en affiniteit met duurzaam (consumenten) gedrag
- Interesse in en bij voorkeur ervaring met data analyse (SPSS en Tableau)
- Open staan voor het verdiepen van de eigen onderzoeksvaardigheden richting wetenschappelijk onderzoek
- Communicatief en doelgericht
- 32 uur per week beschikbaar om te werken aan je afstudeeropdracht. Je kunt deze opdracht naar eigen inzicht combineren met andere werkzaamheden mits je je uren kunt maken en goed contact houd. In overleg ben je aanwezig op de HvA om goed contact te houden met de onderzoekers die werkzaam zijn binnen het project.
- Presentatie van het onderzoek tijdens events wanneer de onderzoeksopdracht is afgerond.
- Bijdrage aan een blog artikel na afloop van het onderzoek.
WAT BIEDEN WIJ
- Professionele ondersteuning bij de uitvoering van je onderzoek
- Een gevarieerde afstudeeropdracht waar je aan een concreet onderzoeksproject werkt.
- Een unieke mogelijkheid om meer inzicht te krijgen in duurzaam (consumptie) gedrag
- Zeker voor een student met de ambitie om door te stromen naar de universiteit is dit een unieke kans om veel te leren rondom het doen van onderzoek.
INTERESSE?
Enthousiast geworden over één van deze afstudeeropdracht? Stuur dan je motivatie en CV t.a.v. Jesse Weltevreden: j.w.j.weltevreden@hva.nl en Sjoukje Goldman: s.p.k.goldman@hva.nl.